Bezpłatne warsztaty u Aleksa Barszczewskiego

W ubiegłym roku moja firma, Wikia, zafundowała mi szkolenie z komunikacji i negocjacji prowadzone przez Aleksa Barszczewskiego.

Alex jest znanym w Polsce i za granicą trenerem i “life-coachem”, specjalizuje się w szkoleniu wyższej kadry zarządzającej i prezesów dużych firm, w tym również międzynarodowych, ale zechciał poświęcić czas naszej wikiowej grupie. Jest także blogerem z wieloletnim stażem.

Piszę o nim tutaj ponieważ Alex postanowił zrobić coś dobrego dla świata i podzielić się swoim doświadczeniem z osobami niepełnosprawnymi w ramach bezpłatnego szkolenia. Poniżej znajdziecie nieco szczegółów na temat tego, czego możecie się spodziewać decydując się na udział.

Moje szkolenie z Aleksem było dwudniowym, intensywnym procesem wykręcania mózgu i obnażania złych nawyków komunikacyjnych. Trener na konkretnych przykładach, często na samych uczestnikach, zademonstrował jak za pomocą kilku słów można – celowo lub przypadkiem – całkowicie zmienić dalszy tok rozmowy i osiągnąć cel lub zupełnie zawalić sprawę (od tego czasu staram się rzadziej używać słów “nie” oraz “ale”); mówił też o tym jak (i że!) należy zadawać pytania podczas negocjacji, i pokazał wiele innych sztuczek.

Jednak najważniejszą zdobyczą, którą wyniosłem z tego spotkania była podwyższona świadomość komunikacyjna. Umiejętność szerszego myślenia o komunikacji i jej kontekście, także w trakcie mówienia. Jaki jest mój cel w tej rozmowie? Jaki jest cel rozmówców? Dokąd chcę doprowadzić rozmowę zadając to czy inne pytanie? Jest to umiejętność, którą z pewnością jeszcze długo będę szlifował, przełączając się w “tryb Aleksa”, kiedy tego potrzebuję, ale wiem, że to jedna z tych rzeczy, którą wystarczy człowiekowi pokazać raz.

Co możesz zyskać na takim szkoleniu? Sporą dawkę pewności siebie, wynikającą z poczucia, że wiesz, co robisz i panujesz nad sytuacją w rozmowie. A do tego precyzyjne porady dotyczące konkretnych sytuacji z twojego życia. Rozmowa o pracę, komunikacja z lekarzem lub urzędnikiem, kontakty z nauczycielami. Sytuacji, w których czujemy, że z komunikacją coś nie gra, albo jej efekty są nie takie, jak być powinny, może być bardzo wiele. Niekoniecznie muszą też one być związane z niepełnosprawnością. Może to być dowolny moment, gdy stykamy się z drugim człowiekiem (lub ludźmi) i on chce czegoś od nas lub my od niego.

Już teraz zapraszam na spotkanie z Aleksem 24 sierpnia w Poznaniu, w imieniu trenera i własnym – będę miał przyjemność być gospodarzem spotkania, jako reprezentant firmy Wikia, która użycza pomieszczeń na potrzeby szkolenia.

Wszelkie informacje dotyczące szkolenia i zapisów na nie znajdzecie na blogu Aleksa. Do zobaczenia!

Szkolenie jest bezpłatne i adresowane jest do osób niepełnosprawnych ruchowo (w dowolnym stopniu), ale zdolnych do komunikacji werbalnej na wysokim poziomie. Ponieważ liczba miejsc w grupie jest ograniczona, przeprowadzona będzie selekcja zgłoszeń.

Na koniec dodam, że jeszcze parę takich sytuacji jak ta z Aleksem i chyba zacznę wierzyć w przeznaczenie i kosmiczny porządek… Nah.

Leave a Reply